Старобільський медичний фаховий коледж
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Рейтинг викладачів загальноосвітніх дисциплін
Всего ответов: 45
Наше опитування
Рейтинг викладачів природничо-наукового та терапевтичного циклів
Всего ответов: 48
Наше опитування
Рейтинг викладачів хірургічно-педіатричного циклу
Всего ответов: 32
Статистика сайту

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика

Інфекційні хвороби

 

ПЕРЕЛІК ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК

 

1.            Методика обстеження інфекційного хворого:

 а)            збирання скарг, епідеміологічного анамнезу, анамнезу хвороби та анамнезу життя;

 б)            об’єктивне обстеження:

            оцінювання стану хворого;

            огляд шкіри, слизових оболонок;

            пальпація лімфатичних вузлів;

            огляд м’язової та кісткової систем;

            огляд зіва і мигдаликів;

            обстеження дихальної системи (пальпація, перкусія, аускультація);

            визначення частоти дихання;

            обстеження серцево-судинної системи (вимірювання пульсу, пальпація, перкусія, аускультація);

            обстеження органів травлення (пальпація поверхнева і глибока);

            оцінювання фізіологічних відправлень (випорожнення, сечовиділення).

 2.            Підготовка хворого та інструментів до ректороманоскопії.

 3.            Посів матеріалу від хворого на поживне середовище.

 4.            Приготування дезінфікуючих розчинів для вологої дезінфекції: 0,5 %, 1 %, 3 %розчини хлорного вапна та розчин хлораміну.

 5.            Оброблення волосяного покриву при педикульозі. Основні протипедикульозні засоби і методика використання їх.

 6.            Взяття крові з вени хворого для серологічних досліджень.

 7.            Посів крові з метою виділення гемокультури хворих на черевний тиф та інших збудників інфекційних хвороб.

 8.            Взяття випорожнень хворого з метою виділення збудників кишкової групи інфекцій. Правила транспортування матеріалу до бактеріологічної лабораторії.

 9.            Підготовка хворого та медичних інструментів до поперекової пункції. Догляд за хворими після пункції. Правила транспортування хворого після проведення поперекової пункції.

 10.          Посів сечі на поживне середовище.

 11.          Дуоденальне зондування і посів жовчі з метою виділення збудника черевного тифу.

 12.          Взяття матеріалу на вірусологічне дослідження.

 13.          Взяття мазка із носоглотки на менінгокок.

 14.          Проведення шкірно-алергійної проби та оцінювання її результатів.

 15.          Виконання внутрішньом’язових, внутрішньошкірних, підшкірних, внутрішньовенних ін’єкцій.

 16.          Техніка зондового промивання шлунка.

 17.          Техніка проведення очисної клізми, сифонної клізми.

 18.          Правила введення протиботулінічної сироватки.

 19.          Підготування всього необхідного для оброблення вкушеної рани. Подальша тактика фельдшера щодо такого хворого.

 20.          Визначення препаратів для термінової профілактики правця. Правила первинного оброблення рани.

 21.          Порядок одягання та знімання протичумного костюма.

 22.          Визначення в сечі жовчних пігментів.

 23.          Приготування стерильних масок.

 24.          Дотримання правил техніки безпеки під час роботи з медичними інструментами, обладнанням, кров’ю та біологічними рідинами.

 25.          Надання невідкладної допомоги при гіпертермії.

 26.          Надання невідкладної допомоги при печінковій комі.

 27.          Надання невідкладної допомоги при кишковій кровотечі.

 28.          Надання невідкладної допомоги при анафілактичному шоку.

 29.          Надання невідкладної допомоги при стенозуючому ларинготрахеїті.

 30.          Техніка приготування мазка крові і товстої краплі крові для діагностики малярії.

 31.          Надання невідкладної допомоги при інфекційно-токсичному шоку.

 ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ІСПИТУ

 Загальна частина

 1.            Основні питання загальної патології інфекційних хвороб. Сучасне вчення про інфекційні хвороби. Поширення інфекційних хвороб.

 2.            Місце інфекційних хвороб у патології людини. Міжнародна класифікація інфекційних хвороб. Адаптована до Міжнародних вимог класифікація Л.В. Громашевського (Ж.І. Возіанова, 2000).

 3.            Значення чинника патогенності мікроорганізмів. Значення імунітету та вікової реактивності організму в інфекційному процесі. Значення чинників навколишнього середовища, попередніх і супутніх захворювань, професійних чинників, провідних симптомокомплексів у виникненні та клінічному перебігу інфекційних хвороб.

 4.            Періоди гострої інфекційної хвороби, їх значення в діагностиці, лікуванні та епідеміології. Приклади циклічного та ациклічного перебігу інфекційних хвороб. Зв’язок періодів хвороби з її діагностикою і лікуванням.

 5.            Клінічні форми інфекційної хвороби. Гострий, підгострий, затяжний і хронічний перебіг інфекційних хвороб. Загострення, рецидиви, ускладнення. Носійство. Змішані інфекції.

 6.            Методика обстеження інфекційного хворого. Значення клінічного та епідемічного анамнезу в діагностиці. Визначення провідних симптомокомплексів у перебігу хвороби.

 7.            Об’єктивне обстеження хворого, зміни з боку різних систем.

 8.            Лабораторні та інструментальні методи діагностики інфекційних хвороб: специфічні і неспецифічні. Специфічні: бактеріоскопічний, бактеріологічний, серологічний, шкірно-алергійний, біологічний. Методи експрес-діагностики. Обов’язки фельдшера щодо взяття матеріалу від хворого для лабораторних досліджень; умови, яких потрібно дотримуватись при цьому.

 9.            Вчення про імунітет. Сучасний погляд на значення імунітету в запобіганні інфекційним хворобам. Поняття про анафілаксію та алергію. Використання реакції імунітету для діагностики інфекційних хвороб.

 10.          Лікувально-охоронний режим, його вплив на перебіг інфекційної хвороби та його наслідки.

 11.          Лікування комплексне та індивідуальне. Основні лікарські засоби специфічної дії, характеристика кожної групи.

 12.          Патогенетичне лікування, основні групи лікувальних засобів, показання щодо їх призначення.

 13.          Принципи інтенсивної терапії в лікуванні хворих на інфекційні хвороби.

 14.          Значення догляду за хворими як лікувального чинника, роль середнього медичного персоналу при цьому. Особливості догляду за інфекційним хворим.

 15.          Лікувальне харчування. Режим харчування інфекційних хворих. Значення харчування згідно з дієтою при лікуванні інфекційних хворих.

 16.          Загальні принципи профілактики інфекційних хвороб. Заходи щодо джерела інфекції, знешкодження шляхів передачі інфекції, вплив на сприйнятливий колектив.

 17.          Медичний нагляд за вогнищем інфекційної хвороби. Протиепідемічні заходи у вогнищі.

 18.          Вакцинопрофілактика і серопрофілактика. Живі, ослаблені та вбиті вакцини. Хімічні вакцини. Комбіновані вакцини. Анатоксини. Сироватки, імуноглобуліни.

 19.          Принцип організації проведення щеплень. Планові щеплення та щеплення за епідемічними показаннями. Вакцинація та ревакцинація. Протипоказання щодо щеплень. Правила зберігання вакцин та сироваток.

 Спеціальна частина

 1.            Черевний тиф. Паратиф А і В. Етіологія черевного тифу. Епідеміологія. Основні положення патогенезу. Патологічні зміни у тонкій кишці. Клініка. Основні клінічні прояви початкового періоду хвороби. Типи температурної кривої. Симптоматика з боку окремих органів і систем. Лабораторна діагностика. Ускладнення: кишкова кровотеча і перфорація виразки кишки. Невідкладна допомога фельдшера в цих випадках. Рецидиви і загострення черевного тифу. Режим, дієта. Особливості догляду за хворими. Принципи лікування. Профілактика. Умови виписування.

 Паратиф А і В. Клініко-епідеміологічні відмінності від черевного тифу. Особливості клінічного перебігу паратифу А і В. Лікування. Догляд за хворими. Профілактика паратифу.

 Бактеріоносійство після перенесених черевного тифу та паратифу, заходи щодо подолання їх.

 2.            Шигельоз. Етіологія. Епідеміологія. Патогенез. Патологічні зміни у кишках. Клінічна класифікація. Клінічні прояви згідно з класифікацією. Диференціальна діагностика. Ускладнення. Лабораторна діагностика: бактеріоскопічний, бактеріологічний та серологічний методи. Інструментальні методи: ректороманоскопія, техніка підготовки хворого. Лікування. Режим. Дієта. Специфічне лікування. Виписування реконвалесцентів. Диспансерне спостереження. Профілактика.

 3.            Харчові токсикоінфекції (ХТІ). Загальна характеристика інфекцій. Етіологія, основні збудники хвороб. Епідеміологія. Спорадичні захворювання і групові спалахи. Основні положення патогенезу. Клінічні ознаки ХТІ. Значення клінічного та епідеміологічного анамнезу, клінічних ознак, лабораторних досліджень у діагностиці ХТІ. Лабораторна діагностика. Патогенетичне лікування. Використання адсорбентів. Значення догляду. Дієта. Виписування реконвалесцентів. Профілактика.

 4.            Ботулізм. Етіологія. Стійкість збудника у навколишньому середовищі. Епідеміологія. Ранні клінічні ознаки захворювання. Особливості клінічного перебігу. Симптоми ураження центральної нервової системи та органів травлення. Лабораторна діагностика. Диференціальна діагностика. Принципи лікування. Специфічна терапія. Симптоматичне лікування. Значення догляду за хворими. Профілактика: роль санітарного нагляду і санітарної освіти. Складання плану бесіди з профілактики ботулізму.

 5.            Сальмонельоз. Етіологія. Епідеміологія. Основні положення патогенезу. Клінічні ознаки. Значення клінічних та епідеміологічних даних. Лабораторні дослідження: бактеріологічне, серологічне. Диференціальна діагностика. Принципи патогенетичного лікування. Профілактика.

 6.            Холера. Етіологія. Епідеміологія. Сприйнятливість населення. Патогенез. Клінічний перебіг різних форм холери. Лабораторна діагностика. Вимоги щодо взяття матеріалу від хворого на дослідження; транспортування матеріалу до бактеріологічної лабораторії для дослідження. Диференціальна діагностика. Лікування. Використання сольових розчинів, принципи регідратації. Контроль за хворим з боку медичного персоналу. Використання антибіотиків. Догляд за хворими. Режим роботи медичного персоналу в госпіталі для хворих на холеру. Профілактика. Правила ізоляції хворих, вібріоносіїв і контактних осіб, обстеження на носійство.

 7.            Вірусний гепатит. Етіологія. Епідеміологія. Патогенез, клініка згідно з існуючою класифікацією. Діагностика. Лабораторна діагностика. Ускладнення. Лікування. Лікувальне харчування. Значення режиму в лікуванні хворих на вірусний гепатит. Режим медичного персоналу під час роботи з хворим на вірусний гепатит. Профілактика. Правила стерилізації медичних інструментів. Диспансерне спостереження за особами, які перехворіли на вірусний гепатит.

 8.            Грип. Етіологія. Епідеміологія. Сучасна епідеміологічна картина поширення грипу в світі. Епідемії та пандемії грипу. Клініка, ускладнення. Диференціальна діагностика. Особливості догляду за хворими. Профілактика внутрішньолікарняних заражень на грип. Ізоляція хворого в домашніх умовах. Лікування в умовах ФАПу. Показання до госпіталізації хворого. Лікування. Основні противірусні лікарські засоби. Дезінфекція. Профілактика. Застосування біологічних імунних засобів.

 9.            ГРВІ. Поняття про гострі респіраторні вірусні інфекції. Аденовірусна хвороба. Парагрип. Етіологія. Патогенез, клінічні особливості. Лабораторна діагностика. Диференціальна діагностика. Лікування. Догляд. Профілактика.

 10.          Герпесвірусні інфекції. Етіологія. Епідеміологія. Сприйнятливість населення. Імунітет. Клінічні прояви. Діагностика, лікування. Догляд. Профілактика.

 11.          Менінгококова хвороба. Етіологія. Епідеміологія. Роль носіїв менінгокока у поширенні хвороби. Симптоматика і перебіг різних форм менінгококової хвороби. Ускладнення. Прогноз. Діагностика. Лабораторна діагностика. Диференціальна діагностика. Лікування. Догляд. Профілактика. Тактика фельдшера ФАПу щодо хворих на різні клінічні форми менінгококової хвороби.

 12.          Дифтерія. Етіологія. Епідеміологія. Сучасний стан захворюваності на дифтерію в Україні. Клінічні проявлення різних форм дифтерії згідно з Міжнародною класифікацією. Тактика фельдшера ФАПу щодо хворих на ангіну, показання до госпіталізації. Диференціальна діагностика. Ускладнення. Догляд. Особиста безпека медичного персоналу при роботі з хворим на дифтерію. Лікування.

 13.          Інфекційний мононуклеоз. Етіологія. Епідеміологія. Клініка. Лабораторна діагностика, специфічні зміни гемограми, серологічні реакції. Ускладнення. Лікування. Догляд. Профілактика.

 14.          Загальна характеристика трансмісивних інфекцій. Особливості епідеміології. Характерні джерела інфекції, переносники, патогенез. Особливості клінічних проявлень. Методи діагностики. Загальні принципи лікування. Профілактика.

 15.          Рикетсіози. Загальна характеристика. Антропонозна і зоонозні рикетсіози. Клініко-епідеміологічні особливості. Діагностика. Основи лікування і профілактики.

 16.          Висипний тиф. Хвороба Брілла. Етіологія. Епідеміологія. Клініка. Особливості перебігу на сучасному етапі. Ускладнення. Діагностика. Догляд. Тактика фельдшера ФАПу щодо хворих з тривалою гарячкою. Профілактика. Лікувально-профілактичні заходи у вогнищі.

 17.          Малярія. Етіологія. Епідеміологія. Сучасний стан захворюваності на малярію в світі і в Україні. Циклічність розвитку малярійного плазмодія та зв’язок циклів з клінічним перебігом хвороби. Клініка. Ускладнення. Диференційна діагностика. Лабораторна діагностика. Лікування. Догляд. Профілактика.

         18.          Геморагічні гарячки. Загальна характеристика. Геморагічна гарячка з нирковим синдромом, кримська геморагічна гарячка. Етіологія. Епідеміологія. Природні вогнища інфекції. Професійна захворюваність. Клініка. Значення клініко-епідеміологічних даних для діагностики. Лікування. Догляд. Профілактика.

 19.          ВІЛ-інфекція. Етіологія. Епідеміологія. Сучасна епідеміологічна ситуація в світі. Механізм зараження. Клініка. Діагностика. Лікування. Профілактика.

 20.          Сказ. Етіологія. Епідеміологія. Клініка. Заходи щодо запобігання зараженню персоналу. Лікування. Догляд. Профілактика. Тактика фельдшера щодо покусаного. Антирабічні щеплення. Ветеринарні заходи. Ознаки хвороби у тварин.

 21.          Бешиха. Етіологія. Епідеміологія. Клінічні форми. Діагностика. Тактика фельдшера щодо хворих на різні клінічні форми бешихи. Ускладнення. Рецидиви. Лікування. Догляд. Особиста гігієна. Протирецидивне лікування.

 22.          Правець. Етіологія. Чинники, що сприяють захворюванню. Класифікація. Клініка. Ускладнення. Догляд, його особливості. Лікування. Серотерапія. Специфічна і неспецифічна профілактика. Планова і термінова профілактика. Значення первинного оброблення ран. Санітарно-освітня робота.

 23.          Лептоспіроз. Етіологія. Епідеміологія. Патогенез. Клініка. Діагностика. Лабораторна діагностика. Лікування. Профілактика.

 24.          Чума. Етіологія. Епідеміологія. Природні вогнища інфекції. Клініка. Ускладнення. Особливості догляду, лабораторна діагностика. Особиста безпека медперсоналу під час роботи з хворим на карантинну інфекцію. Лікування. Догляд. Профілактика. Заходи у вогнищі.

 25.          Туляремія. Етіологія. Резервуари інфекції в природі та шляхи зараження людини. Клініка. Загальна профілактика. Щеплення проти туляремії. Заходи у вогнищі.

 26.          Сибірка. Етіологія. Епідеміологія. Поняття про бактеріологічну зброю. Клініка. Характерні особливості сибіркового карбункула. Діагностика. Лабораторна діагностика. Лікування. Догляд. Профілактика.

 27.          Бруцельоз. Етіологія. Епідеміологія. Патогенез. Клініка. Особливості перебігу. Характер температурної кривої. Діагностика. Лабораторна діагностика. Лікування. Догляд за хворими. Профілактика.

 28.          Токсоплазмоз. Етіологія. Цикл розвитку токсоплазм. Епідеміологія. Антропургічні і природні осередки хвороби. Патогенез. Особливості клінічного перебігу. Набутий токсоплазмоз і природжений токсоплазмоз. Ускладнення. Прогноз. Діагностика. Принципи лікування. Профілактика токсоплазмозу.

Форма входу
Посилання
Evromed Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Посилання
  • Мы в Facebook
  • Розклад автобусів
  • Розклад поїздів
  • Інструкції для uCoz
  • Випадкове фото